השקעות נדל"ן בארה"ב

רכישת נדל"ן בארה"ב כללי עשה ואל תעשה

רבים בוחנים בימים אלה את האפשרות לבצע השקעה בנדל"ן. בעבר, האופציה המועדפת הייתה להשקיע בשוק המקומי, בישראל, אולם כיום המצב שונה. יותר ויותר בוחרים לשקול השקעת נדל"ן בארה"ב. הסיבות לכך מגוונות ונבקש להציג אותן בטרם נתאר כמה כללי עשה ואל תעשה בהקשר של השקעות נדל"ן בארה"ב.


נדל"ן בארה"ב במקום בארץ

הסיבות לנהירה הישראלית אחרי נדל"ן בארה"ב:
חשש מבועה בארץ – בישראל, שוק הנדל"ן נתפס כמסוכן בשל חשש מבועה.
אופציות רבות – השוק האמריקאי גדול פי כמה וכמה משוק הנדל"ן הישראלי. לכן, גם משקיעים זרים יכולים למצוא שם לא מעט הזדמנויות.
מחירים נמוכים – במחיר של דירה אחת בישראל ניתן לרכוש כמה וכמה דירות בארצות הברית ובכך להוריד את הסיכון.

נדל"ן בארה"ב – כללי עשה

כדי לבצע השקעות של נדל"ן בארה"ב בצורה נכונה, אסור לוותר על הצעדים הבאים:

ליווי מקצועי – עסקה טובה עשויה ליפול ולקום על ייעוץ מתאים. במידה ונעזרים במשרד נדל"ן ישראלי המתמחה בנדל"ן חו"ל, במידה ונעזרים במתווך אמריקאי, במידה ושוכרים את שירותיו של עורך דין – חשוב לעשות זאת מול גורמים מוסמכים ואמינים בלבד. עדיף להסתמך על המלצות.
חישובי תשואה – אסור להסתנוור מחישובי תשואה בלי לברר לעומק שהם לוקחים בחשבון את כל סעיפי ההכנסות וההוצאות. בארצות הברית ישנם מקומות בהם הוצאות הנכס כוללות מיסי ועד משמעותיים וכן הוצאות שונות כגון פינוי שלג בחורף, הסקה, תחזוקה ועוד. תשואה צפויה חייבת לקחת בחשבון את כל ההוצאות.
אזורים בצמיחה – יש להתרחק מאזורים ומשכונות בעייתיות, שבהן יש הגירה שלילית. שכונות רפאים הן סכנה של ממש. מאידך, רכישה של נכס באזורים עם הגירה חיובית ונתוני תעסוקה טובים תוכיח את עצמה לרוב כבעלת פוטנציאל כלכלי מהותי.


נדל"ן בארה"ב – אל תעשה

ברכישת נדל"ן בארה"ב אסור לעשות את הצעדים הבאים:

לא למהר – מוטב להתקדם בזהירות, לעשות שיעורי בית, לחפש את המתווך הנכון או את משרד הנדל"ן המתאים לפני ש"קופצים למים". מצד שני, חשוב לזכור שכאשר יש הזדמנות טובה, אין להסס יותר מדי.
לא לוותר על השוואת מחירים – לפני שמחליטים, חשוב לקבל תמונת מצב נכונה של מחירי השוק באמצעות השוואת מחירים שנעשית נכון. השוואת המחירים לא צריכה להיות למחירי נדל"ן בישראל אלא למחירים אמריקאים, לפי אזורים ולפי שכונות.
לא לזלזל בתיווך – בארץ, למתווכי דירות יצא שם רע (ולא תמיד בצדק). בארצות הברית, מתווך הוא מקצוע יוקרתי עם ערך מוסף ואיש מקצוע טוב יכול לאתר מציאות עם ערך מוסף אמיתי.

צרו איתנו קשר