השקעות נדל"ן בארה"ב

נדל"ן בארה"ב, המדריך למשקיע המתחיל


ישנם משקיעים ויזמים רבים שכבר ביצעו לא מעט השקעות נדל"ן בארה"ב. לא מפתיע שבין המשקיעים המנוסים יש גם לא מעט ישראלים. עם זאת, ברור שיש גם אנשים שעושים בדיוק עכשיו את צעדיהם הראשונים בחיפוש של הזדמנויות נדל"ן בארה"ב.


בדיוק עבור משקיעים שעדיין לא מכירים מקרוב את השוק האמריקאי ועבור מי שבוחן ברצינות את האפשרות לרכוש נדל"ן בארה"ב אנו מגישים מדריך מקוצר ומאיר עיניים.
ארה"ב איננה ישראל


לפני שמבצעים השקעות  נדל"ן בארה"ב חשוב לזכור כלל מפתח – ארצות הברית איננה מדינת ישראל! אנשים שמחפשים הזדמנות להצליח בשוק הנדל"ן האמריקאי ומחפשים נכס על פי קריטריונים ישראליים עושים טעות. כדאי לקחת בחשבון מספר נקודות:


• מגוון עצום - השקעות  נדל"ן בארה"ב קיימות בהיצע הרבה יותר גדול לעומת זה שבישראל. חשוב לשים לב שסטנדרט הבניה שונה מזה הישראלי וחשוב לבדוק שהנכס נמצא במצב שמור או שמצבו מגולם במחיר המבוקש.

• סוגי נכסים שונים – יש הרבה יותר סוגים של נכסים, מעבר לדירות או נכסים צמודי קרקע. יש אזורי פריפריה מאוד מבוקשים, יש מתחמי דירות שמחייבים הסכמים מיוחדים עם בעל הנכס ועוד.


• פוטנציאל מגוון – ישנם אזורים שבהם צפויה עדיין עלייה במחירי נדל"ן בארה"ב ואילו באחרים העלייה די מיצתה את עצמה. לעובדה זו יש גם השפעה מסוימת על הבדלי תשואה, גם על נכסים דומים.

לומדים לפני שמשקיעים


לפני שרוכשים נדל"ן בארה"ב כדאי מאוד לעשות שיעורי בית בכמה היבטים שונים:


• קוראים על מגמות – בעיתונות ובאינטרנט.


• לומדים על אזורי ביקוש ועל סוגי נכסים שונים שניתן למצוא.


• בודקים עלויות נלוות, מעבר למחיר הנכס, כגון עלות עו"ד, תיווך, ייעוץ בנושאי מס.


• עורכים בדיקה של עלות חברת ניהול נכסים, במידה ודרוש ניהול מרחוק.


נדל"ן בארה"ב - לבד או ביחד


למרות שניתן בהחלט לבצע רכישה של נדל"ן בארה"ב באופן עצמאי, לא תמיד ולא לכולם זהו מצב רצוי. עבור משקיע מן השורה, גם לאחר שלומדים את הנושא ובמיוחד אם לא עושים כן, קל לפספס נקודות חשובות שאנשי מקצוע עולים עליהן בנקל.


כיום, מקובל מאוד לפנות לחברות לשיווק נכסי נדל"ן בארה"ב. חברות כאלה, שפועלות גם בישראל, יכולות לעסוק בתיווך או להיות בקשר עם מתווכים אמריקניים. אלו חברות שצברו ניסיון בשוק הנדל"ן בארצות הברית ויש להן יכולת להציג מגוון רחב של נכסים כך שניתן להשוות בין הצעות שונות.

לרוב, חברות כאלה גם מסייעות בתחום של ניהול הנכסים, קשרים על עורכי דין, תשובות לשאלות בנושא מיסוי ועוד.

צרו איתנו קשר